Wydarzenia 2013/2014

Dzień Wiosny

W piątek 21 marca cała społeczność naszej szkoły witała wiosnę. Z tej okazji mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłym pokazie mody ekologicznej, przygotowanej przez uczniów i rodziców zerówki.  Zerówkowicze z niezwykłym wdziękiem prezentowali stroje w stylu   pret a porte  jak haute couture i niczym jak na paryskim wybiegu. Kolekcja wykonana była z materiałów recyclingowych, papieru zachwycała nietuzinkowymi dodatkami damskimi w postaci eleganckich torebek z wytłaczanek lub kolczyków z płyt CD. Uwagę przyciągały także zachwycające nakrycia głowy oraz buty modelek.

Widzowie żywiołowo reagowali na prezentowane stroje, wszyscy zdobyli ogromny aplauz, jednak niepodważalnym hitem pokazu była kreacja zaprezentowana przez Elizę Floryszek, która wystąpiła w niewiarygodnej  plisowanej sukni wykonanej z gazet. Strój elegantki uzupełniały nieodzowne w tym sezonie buty z frędzlami, wykonane z tego samego materiału oraz diadem z folii aluminiowej.

Emocje wyzwolił także Antoni Bandurski, który wystąpił jako Wall E, prezentując swój kosmiczny strój, zrobiony z kartonów, deseczek i rolek papierowych.

Po  emocjach związanych z pokazem, wszyscy barwnym korowodem z marzannami ruszyli na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Znaleźliśmy je w okolicznych ogródkach i na polach, jednak aby upewnić się, że zima nie wróci, dokonaliśmy publicznego palenia marzanny. Teraz jesteśmy pewni, że słońce będzie z nami aż do zimy!