Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 Mam Talent w SP Turzany Uczniowie Orła Białego na wycieczce w Sudetach Klasa I wykonuje Lapbooki Wyjazd do kina- klasy I-III Przedszkolaki odwiedzają klasę I Klasa 6 wykonuje doświadczenia II Szkolny Turniej Szachowy w Turzanach Dzień Mamy w klasie 1 Wycieczki z projektu „Naukowa przygoda” Zakończenie projektu "Buduję, koduję, programuję" Hobbit na lekcjach polskiego Burza Mózgów Konkurs Ortograficzny w SP W Tupadłach. Wycieczka klas I-III Mała Olimpiada Matematyczna Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach Pasowanie na czytelnika SUKCES MATEMATYCZNY W I LO Buduję, koduję, programuję SUKCES MATEMATYCZNY W II LO SUKCES MATEMATYCZNY Gminny Turniej BRD Światłość kontra ciemność w pantomimie... W świecie muzyki Konkurs Językowo – Ortograficzny Witamy wiosnę! Kangur 2019 Imieniny Liczby Pi Buduję, koduję, programuję- „Scottie Go!” Dzień Kobiet- klasa 1 Dzień Kobiet- klasa 4 Liczby rządzą światem. Tłusty czwartek- klasa I Wycieczka do Akademii Nauki w Toruniu Sportowa noc Szkoła Podstawowa w Turzanach niesie pomoc Mikołajowi! Walentynki Stypendia za I semestr Dzień Bezpiecznego Internetu Buduję, koduję, programuję WOŚP Konkurs plastyczny "Zapobiegajmy pożarom" Koncert świąteczny Droga ku niepodległości Jasełka Spotkanie wigilijne- klasa 1 Warsztaty świąteczne w klasie IV Mikołajki w klasie IV Mikołajki w klasie I Wyjazd do kina X Gminny Konkurs Ekologiczno-Sportowy Andrzejki Dzień Pluszowego Misia Spotkanie muzyczno-czytelnicze z Tulinkami Sukcesy naszych uczniów Lekcje przyrody w Barbarce Uroczyste zakończenie obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Śniadanie daje moc Wycieczka do stolicy Dzień Kundelka Konkursy przedmiotowe Kiermasz babeczek Wielka Gra w Jaksicach Konkurs piosenki religijnej „Młodzi dla Niepodległej” Odsłonięcie muralu Pasowanie uczniów klasy I Wybory do Samorządu Uczniowskiego Światowy Dzień Drzewa 160-ta rocznica powstania szkoły Spływ kajakowy Dzień Chłopca- klasa 4 Festyn Rodzinny Dzień Chłopca - klasa 1 Gminne Święto Latawca Sprzątanie świata 2018 Akcja segregacja! Występ publiczny w świetlicy szkolnej. Rozpoczęcie roku szkolnego.

Wydarzenia 2018/19

Uczniowie Orła Białego na wycieczce w Sudetach

Grupa uczniów klas  4-6 w dniach 10 – 12 czerwca była na wycieczce, której trasa przebiegała następująco: Wrocław – Szklarska Poręba – Kowary.
Wycieczkę rozpoczęliśmy we Wrocławiu, gdzie zwiedziliśmy niesamowitą Panoramę Racławicką, która przybliżyła nam dzieje naszego kraju.   Oczywiście wędrując uliczkami miasta pokonaliśmy wiele mostów, gdyż Wrocław zwie się „miastem mostów”. Znaleźliśmy także kilka „skrzatów”, niewątpliwie dodają one uroku wielu miejscom. Na zakończenie wybraliśmy się do ZOO, zwiedzając głównie „Afrykarium”. Miejsce to urzekło nas egzotyką oraz różnorodnością gatunków, zarówno roślin, jak też zwierząt, które u nas nie występują. Po tak ekscytującym dniu udaliśmy się do Szklarskiej Poręby, gdzie mieliśmy miejsce wypoczynku.
Drugiego dnia przejechaliśmy przez Kotlinę Jeleniogórską podziwiając jej urok. Po drodze zaszliśmy do „Źródełka Miłości” przy Kaplicy św. Anny w Karpaczu, gdzie wysłuchaliśmy ciekawej legendy oraz oczywiście skosztowaliśmy źródlanej wody. Następnie udaliśmy się do Świątyni Wang, która jest zarówno ciekawostką historyczną, jak też architektoniczną. Wewnątrz wysłuchaliśmy historii związanej z Wikingami, gdyż świątynia przypłynęła z miejscowości Vang w Norwegii. Zwiedziliśmy Karpacz i udaliśmy się na wędrówkę do Wodospadu Kamieńczyka, który jest najwyższym wodospadem Karkonoskiego Parku Narodowego. Trasa nie była łatwa, ale nasi uczniowie dziarsko wędrowali pokonując  kolejne trudności. Widok wodospadu wynagrodził nam trudy wspinaczki.
Trzeciego dnia zwiedziliśmy sztolnię w Kowarach, która jest pozostałością po kopalni rudy uranu. Jest to niezwykle ciekawy punkt na mapie Polski, a zarazem bardzo tajemniczy, co rozbudza wyobraźnię zwiedzających.

Przez całą wycieczkę towarzyszyły nam znakomite humory mimo upału i trudnego dla nas terenu. Kolejny raz naszą wycieczkę szkolną zorganizowało Biuro Podróży „Przygoda”, które spisało się na medal.
Mamy nadzieję, że do zobaczenia na szlaku za rok!!!

tekst: Magdalena Przybylska