Ewaluacja zewnętrzna

Raport z ewaluacji zewnętrznej

W dniu 9 maja w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach  odbyło się uroczyste wręczenie raportu z ewaluacji wewnętrznej, która w szkole trwała od 11.04.2016 do 27.09.2016 r. w odniesieniu do następujących obszarów pracy szkoły: „Uczniowie nabywają  wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej”, „Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji”. Badaniem objęto uczniów (ankiety „Moja szkoła”, „Mój dzień”), rodziców (ankieta, wywiad grupowy), nauczycieli (ankiety wywiady grupowe oraz wywiady po obserwacji). Przeprowadzono również wywiad indywidualny, obserwowano zajęcia lekcyjne i analizowano dokumentację szkoły.  Ewaluację przeprowadzały pani Melania Kranc i Bogna Łoś – wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Na spotkaniu kończącym ewaluację byli obecni pan zastępca wójta Gminy Inowrocław Marek Karólewski, pani kierownik GZEAS-u Gminy Inowrocław – przedstawiciele organu prowadzącego, panie Melania Kranc i Bogna Łoś – wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, panie z prezydium Rady Rodziców: Jadwiga Kołodziejczak, Eliza Bandurska, Zofia Oszutowska, Marta Floryszek, uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski: Gabriel Buch, Kinga Balcerzak i Milena Harbat oraz wszyscy nauczyciele uczący w szkole.

Panie z Kuratorium Oświaty zapoznały wszystkich z wynikami ewaluacji a pani dyrektor Joanna Głowacka zaprezentowała raport zgromadzonym gościom. Społeczność szkoły była bardzo zadowolona, ponieważ okazało się, że szkoła spełnia  wymagania  z badanych  obszarów na poziomie wysokim.