Pedagog szkolny "Jak mobilizować się do nauki w domu?" Dziecko z zaburzeniami koncentracji uwagi (ADD)

Kochani,

Na kółku plastycznym coraz odważniej zaglądaliśmy do świata sztuki... Poznaliśmy jednego z czołowych, współczesnych polskich malarzy malarstwa pastelowego Dariusza Twardocha i jego ludzieńkow, nie jest nam obcy impresjonizm drugiej połowy XIX w. i Claude Monet (pamiętacie grę  światłem?) Sztuka daje nieskończone możliwości tworzenia, każdy z was może być artystą, jest jeden warunek: zamiłowanie do sztuki.

Zapraszam cię do zabawy w artystę, ze swojej strony narzucę tylko temat pracy i jej charakter. Reszta należy do ciebie. Mały artysto, temat twojej pracy to: "Trzy kocury z nieba rodem" :-) technika dowolna, charakter pracy: absurdalno-fantastyczny (twoja praca powinna być zwariowana, szalona i niezwykła!).

Moi drodzy, poproście rodziców, żeby przesłali mi wasze prace na adres mailowy: kasia.sebzda1@wp.pl

Wasze dzieła ozdobią stronę internetową naszej szkoły.

Do dzieła!

pani Kasia

***

Kółko teatralne

Kochani!

Za nami długie godziny przygotowań do nowego przedstawienia.Udało wam się wypracować wspaniałe efekty. Musicie wiedzieć, że prawdopodobnie jesteście jedyną grupą w Polsce, która w tak młodym wieku  udźwignęła przygotowanie do występu pantomimy o takim stopniu trudności. Niestety wirus pokrzyżował nam nasze artystyczne plany. Aby nie stracić efektów waszej ciężkiej pracy, weźcie do ręki scenariusze i utrwalajcie. Oto nasze tło muzyczne https://www.youtube.com/watch?v=o1eeqbbENTE

p. Kasia

***

Jeśli macie Państwo jakieś pytania dot. sytuacji dziecka w szkole, form pomocy dostępnych w placówce czy poza nią, zachęcam do e-korespondencji przy użyciu dziennika elektronicznego. Specyfika pracy w małej szkole powoduje, że znam wszystkie dzieci i z chęcią odpowiem na Państwa pytania. Wkrótce pojawi się tekst dla rodziców dzieci zmagających się z zaburzeniami koncentracji uwagi.

Łączę pozdrowienia, Katarzyna Sebzda-Wojciechowska.